Buzz

Slovenské tance na madarský spôsob
21 Aug 2013
Peter Breiner
Ked som prijal ponuku Miša Kašcáka uviest 90-minútové Slovenské tance po prvý raz na Pohode, netušil som, do akej zvláštnej podoby sa celý projekt posunie. A neveril som, že dopadne tak dobre. Vdaka  viacerým náhodám sa nakoniec podarilo odohrat dlhú symfonickú skladbu vo velmi kvalitnej podobe.
Všetci sme si zo zaciatku mysleli, že by nebolo zle, keby hral Slovenské tance slovenský orchester, ale orchestrov na Slovensku nie je vela a tie, co sú, bud nechceli, alebo nemohli. Mišo potom skúšal dostat orchester najprv z Polska a nakoniec mu Jožo Lupták poradil Gyor. Ked som po rôznych peripetiách do Gyoru dorazil, úplne prekvapený som tam našiel orchester špickovej úrovne.
Hrali výborne, vrhli sa do skúšania ako diví, a ked zacali Stano Palúch s Borisom Lenkom a Jankom Hrubovcákom na ludové i džezové nôty,  radost bola pozerat sa, ako hrácom v orchestri zažiarili oci a hrali ešte nadšenejšie. Ak si pozriete záznam z koncertu, uvidíte. A všetci doteraz vypisujú na Facebooku, ako sa im to celé velmi pácilo.
Kompletný clánok /Complete article: ------>

FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog