Buzz

Kým sa skoncí táto noc / Before the night will be over (an obituary)
3 Oct 2013
Peter Breiner
Ked som ako mladé ucho z Humenného prišiel v roku 1975 študovat skladbu na VŠMU do Bratislavy, nikoho som tam nepoznal. Postupne, vdaka nadviazaným kamarátstvam, z ktorých mnohé trvajú dodnes, sa neskúseného chlapca z východu ujalo niekolko bratislavských rodín. Stal som sa nedelným kostošom. Cez Martina, ktorého som stretol u Hanziho Albrechta, som jedával u Karvašovcov, cez Ufóna, ktorý hral v mojej skupine Fórum 57 na bicie, u tety Magdy Robinsonovej a odtial už bolo len cez dvor k Solanovcom. Varilo sa skvele.

Okrem vylepšenia internátnej stravy som dychtivo nasával aj potravu duševnú. Všade boli obrovské knižnice a už len debaty pri obedoch boli zvycajne prínosnejšie ako celý predchádzajúci týžden v škole. Korene môjho literárneho sarkazmu by sme mohli hladat v obedoch u Karvašovcov a moja prvá filmová hudba bola zákazka od tety Solanovej, ktorú komunisti vyhnali do reklamy.

Kompletný clánok /Complete article: ------>

FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog