Buzz

Rozprával sa dnes s vami boh? Did god talk to you today?
2 Sep 2014
Peter Breiner
Ludia sa zaoberajú kadecím. Pochodujú. Organizujú referendá. Cítajú internetové múdrosti a píšu ešte väcšie. Demokraticky majú pocit, že ich názor na nejaký seriózny problém je rovnako platný ako názor cloveka, ktorý tomu naozaj rozumie.
Existuje psychická porucha zvaná Antonov syndróm, pri ktorej je úplne slepý pacient neochvejne presvedcený, že perfektne vidí a je schopný do najmenších podrobností a úplne nesprávne popísat svoje okolie a žiadne argumenty, diskusie, dôkazy ci odvolávanie na zdravý rozum nepomáhajú.
Mozog je zázracný orgán, schopný najrozlicnejších halucinácií. Ludom sa zdá, že vystúpili z vlastného tela, že idú dlhým tunelom k neuveritelne príjemnému svetlu, alebo že cítia božiu prítomnost a rozprávajú sa s anjelmi. Potom siahnu po najjednoduchšom prístupnom vysvetlení a podobne ako ludom s Antonovým syndrómom, zdá sa im to úplne logické a nikto im už nic nevysvetlí, ani za tisíce rokov.
Vdaka ludom, ktorí mozog používajú ale aj skúmajú, dnes už všetky oné zázracné pocity a vnemy možno u kohokolvek vyvolat jednoduchou elektrostimuláciou kortexu.
Domorodci v pralese, ktorí v živote nepoculi o lietadle, si mysleli, že potraviny padajúce z neba boli od mýtickej bytosti. Málokto sa uspokojí s neistotou, že sa nieco nedá vysvetlit. Napríklad život.
Nebolo by úžasné, keby ludia venovali viacej casu poznaniu toho, co nosíme v hlave? Pozoruhodné výsledky, ktoré sa už dnes dosahujú s deep brain stimulation (napríklad okamžité odstránenie tremoru - trasenia rúk u koncertného huslistu malou elektródou) by mohli povzbudit k vacším investíciám do tejto oblasti.

Kdeže. Uprostred halucinácií si ludia nemajú ako a cím všimnút, ani to, že ich vlastná vláda v spolupráci so svojimi sponzormi a v prestrojení za sociálnych ludomilov denno-denne a bezostyšne okráda o neuveritelné hodnoty, alebo že masy zdegenerovaných alkoholikov sa už po neviemkolký raz v dejinách zamilovali do diktátorského psychopata, ktorý chce vládnut celému svetu.

Nie div, ak to tu vdaka globálnemu zblbnutiu a nekonecnej chamtivosti o chvílu celé rupne. Ani tri celonárodné pochody za život nepomôžu. Ak tento bordel zorganizoval niekto, kto je nielen všemohúci, ale aj nás nekonecne miluje, tak sa príliš nenamáhal. Výhovorky na slobodnú vôlu nepomôžu a kúzelnícku školu by si mal zopakovat.


FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog