Buzz

Ako si vybrat, ked niet z coho.../ How to pick something out of nothing...
10 Nov 2014
Peter Breiner
Takmer sme si medzi Ebolaškandálom, zatknutím bubeníka z AC/DC a spodnobieliznovou kampanou pre velkoformátové obcianky ani v Amerike nevšimli, že prebehli volby.
Obcania tentoraz zvolili z bohatého a superdemokratického výberu dvoch strán republikánov. Ono to vo velkom obraze vyjde narovnako a zapadá to aj do celosvetového trendu rapídneho znižovania prícetnosti ludstva. Volici sú bud bezradní a nevidia riešenie, alebo sú z nejakej modlitebne zvyknutí verit klamstvám a nezmyslom a tak volia kandidátov, ktorí ich podobnými krmia.
V štáte Colorado zvolili napríklad za zákonodarcu Gordona Klingenschmitta, autora knihy o tom, že Obama je posadnutý diablom a jeho nový zákon o zdravotníctve spôsobuje rakovinu. Gordon je exorcista a presvedcený, že americká zahranicná politika má vychádzat z biblie (asi to, že pobite ich všetkých), homosexuáli sa snažia ukradnút duše slušným ludom a nemajú nárok na žiadnu rovnoprávnost. Na tú majú nárok len veriaci, ktorí pôjdu do neba.
Republikáni postavili kampan na tom, že Obama je na vine nielen nezvládnutiu dôsledkov hurikánu Katrina v roku 2005 (ked bol prezidentom Bush), ale aj ebole, ktorú priniesli ilegálni imigranti z Mexika, ISIS-u, ktorý znamená koniec sveta a tomu, že je cernoch, samozrejme.
Demokratickí volici boli sklamaní, že po šiestich rokoch Obamových reciciek stojí politika v USA stále na oligarchoch, korporáciách a bankách, ktoré si robia, co len chcú, vrátane nevyšetrovaných a nestíhaných zlocinov. Wall Street a ekonomika šliapu, ale stredná a nižšie vrstvy ten povestný (a neexistujúci) trickle down nijako necítia a majú oprávnený pocit, že vláda robí všetko pre jedno percento a nic pre nich. Cez idiotsky necinný Kongres sa nepodarilo pretlacit takmer žiadny zákon. Legislatíva a lobisti sú takí prepojení, že ak to nazvete legalizovanou korupciou, bude to presný opis.
Ked sledujem slovenské škandáliky okolo predražených nákupov, je zjavné, že sa Slováci nechcú ucit od pokrokových vzorov. Treba to robit ako v Amerike - žiadne verejné zaobstarávanie, ale odhlasovat zákon, ktorý nemocniciam prikáže nakupovat od urcitých firiem a za ceny, ktoré si firmy samy urcia. Potom majú hrdí Americania najdrahšie zdravotníctvo na svete a nijaký kachlickár sa nemusí obávat zbytocného vyšetrovania.
Ale toho sa netreba obávat ani v krajine, kde právnik nejakej slušnej aliancie znie ako bláznivý kolorádsky evanjelista Klingenscchmitt (a ak sa prizriete, aj sa podobajú, títo spasitelia-kazatelia vždy vyzerajú, ako by mali chronicky zarazené prdy) a ludia zhromaždujú 400-tisíc podpisov na somarinu, zatial co si pokojne nechajú ukradnút aj nos medzi ocami a na odvolávanie vlády dôjde 50 idealistov.


Dvaja slušní....FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog