Buzz

Jasne definované vztahy / Precisely defined relationships
11 Dec 2014
Peter Breiner


Dnes nebude treba vela slov. Stací tento citát: "Požadujeme posilnenie rodinnej jednotky, ako neodmyslitelného základu zdravej spolocnosti. K uskutocneniu tohoto ciela dalej požadujeme, aby bolo materstvo pozdvihnuté zo zneuznanej pozície do pozície, ked je materstvo najvznešenejším poslaním na ktoré môže žena ašpirovat. Veríme, že zdravá a usporiadaná spolocnost vyžaduje stabilnú rodinnú jednotku, s jasne definovanými vztahmi medzi pohlaviami, ako aj medzi rodicmi a detmi. Rovnako veríme, že muži a ženy majú v spolocnosti odlišné, ale vzájomne sa doplnujúce úlohy a tak ako je muž živitelom rodiny, matka je udržiavatelkou domova."
Skúste uhádnut, odkial som citoval tieto slová. Nie, nie je to Aliancia za rodinu. Nie je to ani blog ci kázen niektorého z duchovných, ci parlamentný diskusný príspevok nejakého penzistu. Nie je to vystúpenie jemne neprícetného lyrizovaného právnika, ktorý ignoruje fakty. Dokonca to nie je ani programové vyhlásenie niektorej z slovenských religióznych ci národných strán.
Je to platforma Americkej nacistickej strany. Myslím, že historické exkurzy o tom, ako sa dve organizácie, na prvý pohlad možno odlišné, zhodnú v ideových východiskách, nie sú potrebné. Na stránke majú americkí nacisti oslavné ódy na Adolfa, Mein Kampf, klasickú nacistickú literatúru a požiadavku, aby sa rodina skladala z otca a matky a nijako inak. A ak je niekto homosexuál, má si to nechat pre seba. Len ako kuriozitku chcem uviest, že vodcom nacistickej strany je Rocky Šuhajda. 
Pozoruhodné je, že niektoré formulácie na stránke Aliancie za rodinu sú takmer doslovným prekladom nacistických platforiem, opísaných, samozrejme, z vyššieuvedených pramenov.
Slovensku by na prvý pohlad ovela viacej pomohli aliancie za spravodlivost, ci za likvidáciu korupcie, ale na to asi treba rozmýšlat nejako inako. Alebo možno len rozmýšlat. Pochodovat je ovela lahšie.

Tak teda, veselo a odhodlane do volebných miestností! Urcite vás posmelí a osvieži vedomie, že árijskí nacisti by sa takéhoto referenda zjavne zúcastnili s velkým nadšením a volili by rovnako ako vy, bratia a sestry.
Stránka Aliancie za rodinu, nevedno preco, s rovnakými formuláciami ako....


...stránka amerických nacistov. "...odlišné, ale navzájom sa doplnujúce..."



FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog