Buzz

Na chvílu mávnut rukou
28 Jul 2015
Peter Breiner
Bývalý komunista a KGB-ák oslavuje výrocie krestanstva na Rusi. Okrem toho by udelil úplne skorumpovanému a rovnako mimoriadne odpornému šéfovi FIFA Nobelovu cenu. A zatvára každého, kto sa mu znepáci. Prípadne ho nechá zniest zo sveta. 

Na Slovensku nadalej úspešne prekvitá korupcia a nespravodlivost a bývalí komunisti sa nevedia dockat, kedy to už konecne budú môct viest úplne na ruský spôsob.  
V Amerike zacína byt pod povrchom bublajúci rasizmus už coraz verejnejší. Za prvých 204 dní roku 2015 sme mali 204 masových strielaciek. Psychopatická hystéria verejného ozbrojovania a jej neskutocné následky sa už ani nedostanú do médií. Kandidáti na budúceho najmocnejšieho muža sveta sú bud úplní blbci alebo úplne skorumpovaní, prípadne aj oboje. (Bernie Sanders prepáci.) O strednoblízkom Východe škoda hovorit. "To je môj názor" sa pre všetkých dedinských idiotov, ci už na Internete alebo bez neho, stalo vetou na obranu tých najväcších, nicím (okrem prípadných lží, mystifikácií a výmyslov) nepodložených hlúpostí. A to som si len dve minúty cítal správy. 
Nelahko by sa mi krácalo do ružovuckým svitaním ožiarenej rannej rosy (alebo je to psí moc?) v tomto mojom Hipstertowne, keby nebolo dobrých vecí.
V piatok vecer sa v New Yorku konal koncert z tvorby najlepšieho slovenského skladatela a môjho priatela po 41 rokov, Vlada Godára. 9 špickových amerických hudobníkov a skladatelov vnuk sa zišli, aby dopriali nadšenému publiku dávku skvelej hudby. 
Vstup bol zadarmo, hudobníci hrali bez nároku na honorár, pre radost. Huslista Nicholas Pappone hral so zápalom plúc, 


violoncelista Eric Allen, ktorý v poslednej chvíli nahradil dvoch kolegov, ktorí odriekli, sa za menej ako týžden naucil pät skladieb, vrátane supertažkej 21-minútovej Sonáty. 


Sopránistka Nina Berman sa naucila vyslovovat r, aby zaspievala Uspávanky. 


Môj novoobjavený bratranec Oleg, ktorý musel utiect z Ruska, hral krásne na klavíri. Všetci ostatní rovnako.


 Generálna konzulka Slovenska v NYC Jana Trnovcová a celý jej štáb (niektorí dokonca pocas svojej dovolenky) zohnali sálu, (rezidenciu vyslanca SR pri OSN), sponzora, obcerstvenie, uložili stolicky, postarali sa o spoluorganizáciu a umožnili New Yorku i mne, aby mohli pri Vladovej hudbe na dve hodiny mávnut rukou nad všetkým ostatným. Skúste to aj vy.PICTURES / OBRAZKY: (click)
Become a Patron

FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog