Buzz

Tahajte do vesmíru, teroristi a znásilnovaci!
13 Aug 2015
Peter Breiner
Rozhovoril by som sa na tému utecenci a imigranti, ale iste by som bol obvinený zo zaujatosti, kedže na rozdiel od väcšiny zasvätených diskutujúcich ním aj naozaj som. Moji rodicia i starí rodicia museli cítit k svojej krajine nejakú zvláštnu príchylnost, ani dost hrozivé podmienky ich neprinútili k odchodu, Dost kruto na to doplatili. Ako sa vtedy, vlastne ani nie tak dávno, hovorievalo - pesimisti išli do Ameriky a optimisti do plynu. 

Po mojej vyše dvadsatrocnej skúsenosti to zacína vyzerat akoby sa nedalo  ujst nikam. Utecenci to mali vždy dost zložité, lebo ich stále niekto niekde nechcel. Kanadská vláda, ktorá ma pred 23 rokmi prijala s pomerne otvoreným nárucím by mojim starým rodicom nedala šancu. Kanadský premiér pocas vojny vyhlásil na adresu prípadných židovských utecencov z Európy, že none is too many (aj žiaden je príliš vela). Americania, ktorí ma tiež prijali medzi seba bez potiaží a ktorých krajina je postavená na imigrantoch (ktorí nielenže nesplynuli s kultúrou do ktorej vtrhli, ale ju takmer úplne zlikvidovali, ak nerátame kasína) sa v poslednom case nesprávajú k imigrantom velmi priatelsky. Dokonca ani k tým, co si navozili na lodiach z Afriky.
Ak ste si mysleli, že kompletne vymletý župan v srdci Krajinky je mimoriadne neštastie, pozrite si  vedúceho republikánskeho prezidentského kácera Donalda v najslobodnejšej krajine na svete. Spôsob, akým sa vyjadruje o emigrantoch (ale aj o ženách, chudobných, menšinách a prakticky takmer komkolvek) by bez problémov obstál medzi úplne ožratými a politikmi správne namotivovanými návštevníkmi piatej cenovej niekde v dolináááááách. 
Je fascinujúce, že príbuzní týchto degenerátov, ktorí sa zo Slovenska vystahovali do zahranicia, zhromaždujú podpisy na petíciu proti imigrantom na Slovensko. Vôbec v tom nevidia nijaký problém.
A milý Donald nám oznámil, že on jediný vie, ako sa okamžite vysporiadat nielen s iránskou jadrovou krízou, ale aj s Isisom, ukrajinským konfliktom a globálnym oteplením. Vie, ale nepovie. To, ci bol jeho starý otec naozaj orangutan, sa ešte stále zistuje.


Máme sa na co tešit, nech sme kdekolvek. Ešteže Hawking zacal pracovat na medziplanetárnom presune ludstva. Ale co bude, ked Martania postavia plot a usporiadajú referendum?


Become a Patron

FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog