Buzz

Chcem ciernu dieru / I want a black hole
31 Aug 2015
Peter Breiner
Jebezvýchodiskové, ak sa na pohromu, spôsobenú hrabivostou a hlúpostou reaguje hrabivostou a hlúpostou. Pohroma, na ktorú vedci nemajú vakcínu, historici paralelu a politici riešenie. Obcania síce nevedia celkom presne co sa deje, ale tušia, že pitie Sava v tomto jedinom prípade nepomôže a usilovne navrhujú riešenia podobne choré a hlúpe.
Aj by som sa vzrušoval nad tým, co tisícky slovenských internetistov odvážne a neohrozene vypisujú. Donedávna sa ešte báli ventilovat frustrácie pod vlastným menom, ale kedže dnes už vedia ako právo a spravodlivost žalostne nefungujú, ich odvaha sa stupnuje adekvátne poctu podivuhodne prepustených mafiánov, ci nevyšetrovaných  zlocinov.
Aj by som sa cudoval neuveritelnému stupnu obmedzenosti, ked väcšina internetistov skuvína nad tým, že sa majú zle, že sú chudobní a štát sa o nich nestará a tým pádom sa nesmie zaoberat nejakými cernochmi a teroristami.

Aj by som nechápal, že frustrovaní obcania nevidia, že za ich chudobu môžu ich vlastní bratranci, švagrovia, susedia, známi, zbožnovaní politici a sovietskym mlieckom odchovaní multimilionári, pri ktorých by nepman Korejko zbledol závistou a Ostap Bender odišiel manuálne pracovat.Ako by sa im dalo vysvetlit, že za všetky privatizacné podfuky, tunely a verejné zaobstarávania cez Cyprus a iné ostrovy by sa dali nielen vybudovat utecenecké tábory pre celú Sýriu, ale dokonca aj blahobyt pre obyvatelov slovenských dolín?
V Amerrike je momentálne vedúcim republikánskym prezidentským kandidátom chodiaci internetový diskusný príspevok. Je stupídny, arogantný, neinformovaný, neohrozený, vulgárny, tára nezmysly a jeho najväcší nepriatel je jeho mozog. Presne ako u mnohých slovenských internetistov, aj jeho prejavy sú zamerané najmä na ilegálnych pristahovalcov. Oni môžu za katastrofický stav krajiny.  Treba postavit  3200-kilometrový múr na mexických hraniciach, vyhnat všetkých ilegálov a zázracne bude všetko bude OK. Aby to bolo dokonalé, jeho kolega z Wisconsinu dnes navrhol postavit múr aj na kanadskej hranici, ktorá má 9000 kilometrov. 
A preto sa nevzrušujem, necudujem a nechápem. Na slovenských internetoch diskutujú tisíce amerických prezidentských kandidátov. 
Kde je tá Hawkingova cierna diera do iného vesmíru?
Become a Patron

FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog