Buzz

Tato to zariadi / Big Daddy will arrange it
23 Sep 2015
Peter Breiner
Svet zacína byt zložitý. Internetových informácií je mnoho. Vdaka trollom, mystifikáciám, zrucne šíreným klamstvám a nivelizácii hodnoty cohokolvek, zorientovat sa je dost tažké. Chce to cas a námahu. Štúdium a vedomosti. Prehlad a zdravý rozum. Súdnost a odstup. Skúsenosti, cit a charakter. A ešte aj tak nie je isté, že ste na správnej ceste.
Tí, co majú menej casu ci ostatných zdrojov, musia siahnut po hotových a jednoduchých riešeniach. Cím primitívnejšie a ortodoxnejšie, cím menej sa spoliehajúce na vymenované zdroje, tým lepšie. S tým ide aj vytváranie obetných baránkov a nenávist. Všetko to úspešne podnecuje aj náš vysnívaný kapitalizmus, rovnako chimérický systém ako všetky predchádzajúce. 
Nožnice sa roztvárajú stále hrozivejšie. Mladý a dravý (=sociopat) hedgefundista si kúpi licenciu na liek proti smrtonosným parazitickým infekciám. Cez noc zmení cenu z  13.50 na 750 dolárov za tabletku, takže aj ked tých 499 z 500 ludí, co si liecenie teraz nebudú môct dovolit, zomrie, milý Martin Shkreli ešte stále zarobí dost pre seba a svojich investorov, lebo však volný trh. Tých 499 sa môže utešovat, že chorý bez groša nezdochne bez vedomia otca nebeského. Martin, presne podla ekonomických teórií, tvrdí, že to je ich problém. 
Sociopatický idiot / Sociopathic idiot

Americké pánbožkove kravicky, po zuby verejne ozbrojené a zaprícinujúce tak viac mrtvych ako všetky americké vojenské výpravy dokopy, sa poslušne zhromaždili pod vlajkou slona. Blažene nacúvajú reciam pocetných prezidentských kandidátov, jedného blbšieho a trumpejšieho ako druhého. Nevedia sa dockat okamihu, ked ktorýkolvek z nich vyhrá, vyrieši politické problémy na jadrovým útokom na moslimov, ekonomické problémy znížením daní pre bohatých, budovaním múrov a masovým vyvážaním ilegálnych emigrantov a všetky ostatné zákazom potratov, homosexuálnych manželstiev a ockovania.
Na Slovensku sme vdaka rovnako tupým a bezcharakterným politikom tesne pred vyhláseniami typu "Slovák, zbav sa svojho škodcu" (ak nepoznáte, nájdite si), aj ked situáciu temperujú dobrovolníci a charitatívni pracovníci. Inak všetko ostatné sedí. 




Napriek výzvam z Petrovho stolca, aby sa prestali venovat interupciám a homosexuálom, a požiadavke, aby sa zacalo udelovat rozhrešenie ženám po potrate, pre rozradostene spievajúcich pochodistov (reportáže úcastníkov o pochode znejú úplne ako prvomájové úvodníky z Pravdy, vrátane otcov biskupov z ústredného výboru, ktorí družne diskutujú s pochodujúcimi) sú nenarodení ludia dôležitejší, než tí, co už existujú a prípadne utekajú o skutocný život. Ten je totiž už v kompetencii nadprirodzených bytostí. 




Become a Patron

FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog