Buzz

Pozor na fanatikov! / Beware of fanatics!
12 Nov 2015
Peter Breiner
Nemôžeme vpustit do našej spolocnosti fanatikov, ktorí považujú za legitímne metódy likvidácie homosexuálov kamenovanie ci zhadzovanie z útesu. Žijeme v 21. storocí a máme za sebou dve tisícrocia judeo-krestanskej civilizácie. Náboženskí extrémisti ohrozujú našu existenciu v samotných základoch.

A keby len to, ešte máme aj problémy s utecencami.
O com vlastne hovorím? V najslobodnejšej a najdemokratickejšej krajine budú volby prezidenta. V iných krajinách sa tým velmi nezaoberajú a nezdržiavajú, v Anglicku ci Francúzsku  stací na volebnú kampan  pár týždnov. USA potrebujú roky a možno je to aj dobre, lebo keby boli volby len po mesiaci kampane, strach pomysliet, koho by si americkí obcania zvolili.
Cez víkend bola v Iowe  Celonárodná konferencia slobody viery. Je to hnutie, pod zámienkou ktorého náboženskí fanatici pretlácajú  absurdné zákony. V krajine, kde je viacej kostolov a modlitební ako škôl a akékolvek náboženstvo si môžete zo dna na den vymysliet (a dostat danovú úlavu), má niekto pocit, že náboženstvá nemajú dost slobody. Je tu tej slobody tolko, že ešte aj ja som ozajstný reverend. Môžem vás zosobášit, keby ste chceli. A v mojej cirkvi sobášime bez ohladu na vieru, pohlavie, tehotenstvo alebo cokolvek. 
Konferenciu organizoval a viedol úplný blázon, pastor Kevin Swanson, ktorý v hysterickom ošiali vykrikoval o treste smrti za homosexualitu, pretože tak káže biblia. Potom sa preberalo, ci je lepšie homosexuálov, ked budú pekne zohnaní na jednu hromadu, kamenovat alebo zhadzovat do priepasti. Prekliati naveky boli Harry Potter, country music rádiá a filmy o drakoch.


Na konferenciu zavítali traja republikánski prezidentskí kandidáti a pretekali sa v tom, kto bude najveriacejší. Ani jeden z nich neprotestoval proti tomu, co sa na konferencii dialo. Ted Cruz vyhlásil, že podmienkou na to, aby bol niekto najvyšším velitelom ozbrojených síl je, aby sa každé ráno kolenacky modlil.
Pozrite si Swansona (video od 6. minúty) a nemôže vám ujst podobnost s nadšením a blciacimi ocami trebárs otcov Kuffu ci Marettu zo Slovenska. Keby ich nechali organizovat konferenciu alebo pochod, velmi by sa to podobalo.
Ak sa bojíte Assada, Isisu a miliónov teroristov, ktorí prichádzajú, je to úplne v poriadku. Náboženských fanatikov tu predsa nikto nechce. My sme za život. My sme kultúrna civilizácia.

Become a Patron

FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog