Buzz

Problém utecencov vyriešený / Refugee problem solved
29 Nov 2015
Peter Breiner
Aspon teoreticky. Stacia dva výroky.
“Spôsob, akým svet pristupuje k utecencom, je skúškou jeho ludskosti.” (pápež František, 27. 11. 2015)63 percent Slovákov sa hlási k rímskym katolíkom. Dost vela z nich bud klamalo pri scítaní, alebo majú svojrázny, nekatolícky pohlad na pápeža. Alebo nie sú ludskí.
"Demokracia hore-dolu, ludia sa nechajú od svojich vodcov presvedcit k comukolvek. Stací im nahovorit, že je krajina v ohrození a obvinit pacifistov z nedostatku vlastenectva a uvádzania krajiny do nebezpecenstva. To zaberie hocikde." (Hermann Goering, ríšsky maršál a zakladatel Gestapa, pocas Norimberských procesov)Iste sú aj lepšie návody na riadenie štátu. Ako sa však zdá, slovenský premiér sa chce pridržiavat práve tohto.
Hysterické ciernokošelové vyhlásenia a radikálne razie v kremnických penziónoch urcite odradili mnohých teroristov od plánovaných útokov na bufet v Pincinej a kravín vo Vyšnom Caji.Menšia sranda je, že navrhnuté opatrenia ako vypnutie webu politickým extrémistom alebo krátkodobé zadržanie týchže, sa budú môct týkat kohokolvek. Podla uváženia papalášov a silových a justicných zložiek, ktoré už teraz požívajú nesmiernu dôveru obyvatelstva. A možno sa dockáme aj výbuchov a únosov, ako je tomu za exkomunistických premiérov zvykom.
Rôzne zoskupenia Rusmi školených diverzantov alebo obchodíky so zbranami pre skutocných teroristov vedeniu nevadia. Ako by aj mohli, ked sa inšpirujú takými pozoruhodnými postavami.
Niekto by mal vysvetlit volicom, že šance dožit sa staroby na Slovensku im neznižujú teroristické útoky, ale vláda, ktorá sa pricinuje o úbytok obyvatelstva vytunelovaným zdravotníctvom.  Integritu krajiny nenarúšajú prichádzajúci utecenci, ale tisícky odchádzajúcich Slovákov, odmietajúcich žit v štáte, ktorého základné funkcie sú skorumpované a nefunkcné.
Len aby ešte bolo kam. S Amerikou už velmi pocítat nemožno - podla prieskumu sa vyše polovice obcanov cíti "cudzincami vo vlastnej krajine". Hlavne po tom, co idiot Trump vyhlásil ako iní podobní, že treba sledovat a registrovat každého muslima.  Ale len dnes nejaký chlapík vystrielal v Colorade pobocku Plánovaného rodicovstva a iný, tiež biely, vôbec nie sýrsky terorista v Mississipi strelil do hlavy cašnícke, ktorá ho prosila, aby nefajcil v palacinkovej reštaurácii.Ked sa ešte aj tí zacnú presúvat...

Become a Patron

FEATURED POPS PROGRAMS

Peter travels worldwide conducting full-length programs of his own arrangements of popular repertoire often doubling as piano soloist


PROGRAM SAMPLES

FEATURED CLASSICAL PROGRAMS

Peter's internationally acclaimed arrangements of classical repertoire are available as full programs or individual works. Conducted by Peter, they have been featured in the Chicago Tribune's annual "10 Best Classical CDs".

FEATURED MULTIMEDIA

A documentary about 2012 recording of Mussorgsky and Tchaikovsky for Naxos with New Zealand Symphony Orchestra

A new Transmedia project based on Peter's new, 100-minute symphonic piece, with multi-layered videos and web projects

PRESS KIT

Lists of compositions, arrangements and recordings databases, reviews and other relevant tidbits to be found here

My blog